serial prawniczy

Najlepszy serial prawniczy i najlepszy film prawniczy


Prawa Agaty, Magdy M. i Ally McBeal nie muszę Ci przedstawiać? Nie zaliczyłabym ich oczywiście do najlepszych filmów prawniczych, ale skoro pojawia się wątek prawniczy to dla mnie jest to oczywiste must-see! Mam nadzieję, że znasz również Better Call Saul oraz Suits. Serial prawniczy na ogół nie jest kierowany do prawników, więc z przymróżeniem oka należy patrzeć na błędy… to samo w książkach. Hitem dla mnie był aplikant w todze, w modnych ostatnio książkach polskiego autora.
Powyższe 5 seriali to urocza bajka o tym jak wygląda życie prawników. Może jedynie Better Call Saul przedstawia bardziej przyziemną prozę życia. Nie ma co ukrywać, że otwieranie kancelarii na tyłach chińskiego salonu kosmetycznego nie jest szczytem marzeń młodego prawnika. Serial można oglądać do uśnięcia i z braku laku.
Wart uwagi też jest serial Krok od domu, który pokazuje działania prokuratorów. Jednak w ostatnim czasie obejrzałam 1 świetny serial typowo prawniczy, który ukazuje rolę sądu, oskarżenia i obrońców. O nim poniżej. Muszę też polecić Ci genialny film, który może nie pokazuje żadnego procesu, a raczej jego akcja toczy się już po skazaniu. Absolutny hit, który musi zobaczyć każdy młody prawnik zastanawiający się nad tym co zrobi gdy będzie miał bronić mordercy.

NAJLEPSZY SERIAL PRAWNICZY

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona 

Ten serial absolutnie spodoba się prawnikom, a w szczególności tym, którzy nie do końca rozumieją procedurę karną Stanów Zjednoczonych. Mnie amerykański system prawny od zawsze interesował, więc serial miałam ochotę obejrzeć w jedną noc! Z tego serialu dowiesz się jak sprawa trafia na wokandę, jak ustala się skład ławy przysięgłych, jaki mają wpływ na wydanie wyroku i po co w tym wszystkim sędzia.
 serial prawniczy

NAJLEPSZY FILM PRAWNICZY

Życie za życie

Obejrzyj ten film zanim zadecydujesz, że chcesz zostać adwokatem i zanim zbudujesz swój kręgosłup moralny. Film ukazuje ułomność kary śmierci i ogólnie wbija w fotel. Nie jest to typowy prawniczy film. Nie zobaczysz tu kancelarii czy burzliwego procesu. Jednak jeżeli uważasz, że kara śmierci jest okej i w wielu wypadkach powinna być zastosowana, to po tym filmie zmienisz zdanie.
, , , , , ,
 • Magda

  Good wife – serial prawniczy, ktory powoduje obecnie, ze moj dom nie jest posprzatany 🙂

  • Opis na filmwebie mnie przekonuje! 🙂 Zwiastun też 🙂 Dzięki…. a miałam zacząć się uczyć 😉 Będzie co oglądać w przerwach, wieczorami 😉

 • Serial prawniczy bardzo dobry to np. Good Wife, Private Practice czy najnowszy Billions.
  Film, moim zdaniem, najlepszy to „Dwunastu gniewnych ludzi” Sidney’a Lumenta. Książkę którą powinien przeczytać każdy młody prawnik to „Zabić drozda” Harper Lee.

 • Jeszcze dziwna już dziś klasyka LA Law

  • Super! Tego nie znałam 🙂 Zapisuję i weekend sprawdzę 🙂 dziękuję za polecenie!