jaki manicure na egzamin

Jaki manicure na egzamin?


Dziewczyny! Bo to do Was kierowany jest ten post. Większość z nas, w pewnym momencie znajdzie się w sytuacji wymagającej białej koszuli i butów na wyższym obcasie. Pierwsze próby eleganckiego wyglądu mamy na egzaminie gimnazjalnym, maturze, później na egzaminach na studiach. A idąc dalej, w dorosłym życiu – na rozmowach kwalifikacyjnych i w pracy. Nie każda z nas musi przecież mieć „nudny” manicure i ograniczać się tylko do nudziaków. Na inny manicure może pozwolić sobie specjalistka od social media, a na inny programistka, prawniczka czy lekarka. Są po prostu sytuacje, w których nasz manicure musi być dostosowany do naszej roli. Jak powinien wyglądać manicure poważnej kobiety?
jaki manicure na egzamin
Oczywiście, to „poważnej” to z przymrużeniem oka 😉 Czasem poważne babki też muszą zaszaleć z brokatem na pazurach, ale one wiedzą kiedy mogą na to sobie pozwolić. To jest ta tajemnica i klucz do rozwiązania problemu – jaki lakier tym razem wybrać?!
Przecież nie wyobrażamy sobie pani doktor z długimi, kolorowymi żelami? No heloł. Ani to profesjonalne, ani też nie wpływa dobrze na naszą wyobraźnię, że te pazury mają nas za chwilę dotykać, nawet przez rękawiczki. Na ile mogą pozwolić sobie kobiety pracujące w korporacjach czy prowadzące własny biznes? A na ile dziewczyny, które wybierają się na egzamin? To będzie łączony tekst dla tych dwóch grup.
jaki manicure na egzamin

Czym się zajmujesz?

Dobrze się zastanów jak wygląda Twój dzień, jaki jest dress code w biurze, jaka panuje atmosfera, jacy są klienci. Naprawdę innym okiem patrzy na Ciebie prezes wielkiej spółki akcyjnej, a innym właściciel restauracji. Nie wyobrażam sobie negocjacji umów przy owalnym stole w konferencyjnym, gdy przy wskazywaniu na dany punkt umowy, ktoś podziwiałby kwiatki na moich paznokciach, zamiast skupiać się na treści umowy! Z drugiej strony, są sytuacje, w których nie chcemy wychodzić na „sztywniary„, a chcemy żeby ktoś nam zaufał i potrakował jako „równą” osobę. Jest dużo blogerek, które pokazują piękne stylizacje paznokci. Dziewczyny pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa z kolorami. Najbardziej podobają mi się te stylizacje, które pozostają w jednej tonacji np. pudrowego różu.
jaki manicure na egzamin

Granica kiczu

Jak już dojdziesz do wniosku, że w sumie to jeszcze nie spotykasz się z klientami, albo oni są wyluzowani, tak samo jak ty, to pojawia się kolejny problem. Gdzie jest ta granica kiczu i tandety? Jak to zauważyć? Wierzę, że niektóre zdobienia kosztują dużo pieniędzy. Wierzę, że mogłaś poświęcić na nie dużo czasu. Co z tego, że wydasz na paznokcie ponad 100 złotych? Poźniej żadne pieniądze nie odratują Cię z prześmiewczego spojrzenia potencjalnego klienta. To samo dotyczy egzaminatora.
jaki manicure na egzamin

Ile w tym jest Ciebie?

Często zazdrościłam koleżankom, które wykonują inne zawody. Mogły sobie pozwolić na szaleństwo z długością i wzorami na paznokciach. Jak pomyślałam, tak zrobiłam -a co! Spróbuję. Wybrałam się do kosmetyczki, która wykonała mi misterne zdobienie, mocno w stylu wakacyjnym. Czułam się w nim fatalnie! Wytrzymałam kilka dni i szybko się go pozbyłam. To już po prostu nie ja!
Nie ma co ukrywać, że na studiach lubiłam zaszaleć z kolorami na paznokciach. To był właściwy czas na eksperymenty ze wzorami, zdobieniami, kolorami. Szkoda, że manicure hybrydowy nie był wtedy w ogóle mi znany.
jaki manicure na egzamin

Ciemne odcienie

ja powiem – czemu nie?! Błysk czerni, granatu, butelkowej zieleni genialnie potrafi skomponować się z taliowanym garniturem czy prostą sukienką. Jesienią i w pochmurne dni jak najbardziej mi to pasuje. Widzę to! A Wy? Myślę, że znacznie gorzej ciemne barwy na paznokciach wyglądają latem, ale to kwestia stylistycznego dopasowania.
jaki manicure na egzamin

Czerwień

Od zawsze dodaje pewności siebie, czy to w ubraniach, czy dodatkach. Czerwony manicure nosi kobieta odważna, pewna siebie. Zdecydowanie nie jesteśmy skazane na beże. Z czerwienią uważałabym w pewnych sytuacjach..

Jaki manicure na egzamin?

To delikatna kwestia. Z jednej strony chcemy wyglądać pewnie i profesjonalnie… z drugiej, zbyt przesadne przywiązywanie uwagi do wyglądu, odciąga uwagę od tego co mówimy w przypadku egzaminów ustnych. Na egzaminie, nawet pisemnym, postawiłabym na delikatne beże i szarości. To nie czas na szaleństwa i dawanie upustu naszym artystycznym fantazjom. Poszalejesz z kolorami w wakacje czy na urlopie. Na egzaminie postaw na klasykę.
Kluczem do eleganckiego manicure są zdrowe i zadbane paznokcie. Przede wszystkim nawilżone i usunięte skórki wokół paznokcia. Nawet najpiękniej pomalowane paznokcie bledną, jeżeli nie mamy zadbanych dłoni. Wiem coś o tym, bo mam ogromny problem z suchymi skórkami 😉
Najważniejsze o czym musisz pamiętać, nawet jeśli stawiasz na paznokcie żelowe – paznokcie muszą być krótkie! Wyobraź sobie długie spiczaste paznokcie w czerni i obok nich zadbaną dłoń z krótko opiłowanymi paznokciami? Jak jest efekt? Sama chyba wiesz najlepiej! To nie jest tak, że paznokcie mają być spiłowane po męsku, ale uwierz mi, umiar w długości to jest to, na co warto postawić! 😉  Zgadzasz się z moimi przemyśleniami?
, , , , , , , ,
  • www.fashionable.com.pl

    Świetnie napisane!

  • Przykład z kwiatkami i umową jest dobrym przykładem. Malując paznokcie, warto rozważyć sytuacje, jakie będą nas czekać.