jak posprzątać cały dom w 10 minut

Jak posprzątać cały dom w 10 minut?


Uwielbiam wszelkie poradniki jak zrobić coś szybko i bezboleśnie. Przeczytałam chyba wszystkie możliwe rady internetowych blogerek, a zdarzyło się nawet kilka książek. Niestety nie znalazłam idealnego jednego poradnika, więc podzielę się z Wami moimi radami, które są kumulacją wszystkiego, czego w życiu się dowiedziałam. Jak posprzątać cały dom w 10 minut? O tym, że lepiej mieć burdel w pokoju, niż pokój w burdelu pisałam tutaj.

Pozbądź się bibelotów

To słowo odchodzi do lamusa i mam nadzieję, że wszelkie ozdoby też! Najgorszy problem zawsze miałam z nieudanymi prezentami… wiecie, na ogół od członków rodziny, a to z sanatorium, a to z gór… dżizas. Doceniam gest, ale prawda jest taka, że dostając taki o to bibelot, od razu pojawia się myśl – ile będę musiała to trzymać na półce? Otóż 25 lat na karku i dopiero zrozumiałam – ani minuty!

Jak już chcecie podarować komuś pamiątkę z wakacji to warto rozważyć coś przydatnego np.: świeczki, zapachy do szafy, alkohol, lokalne przyprawy – od razu jest szansa, że to się przyda.

jak posprzątać cały dom w 10 minut?

Chowaj wszystko co się da

Wolę żeby mieszkanie wyglądało jakbyśmy dopiero się do niego wprowadzili. Nienawidzę zagraconych domów. A już największym moim koszmarem są gigantyczne, na całe ściany, półki z książkami… a razem z nimi słoniki, kotki, miśki, świeczniki – aaa koszmar!

jak posprzątać cały dom w 10 minut?

Zrób efekt pustki

Jak już masz w domu różne półki, szafki i milion „odkrytych” miejsc – musisz je ogarnąć. Wchodzisz do takiego pokoju zagraconego różnymi pseudo ozdobami i co? I od razu masz wrażenie, że jest… bałagan!

Jak już masz idealnie zabudowaną kuchnię, wielką garderobę czy szafę – zazdroszczę! Będzie Ci o wiele łatwiej posprzątać dom w 10 minut. jak posprzątać cały dom w 10 minut?

A teraz konkrety

  1. Chowasz tyle ile się da – np. wrażenie czystości w kuchni sprawia już to, że poodkładasz do szafek deski, kubki, butelki z wodą i wszystko inne co zagraca blat czy stół.
  2. Żadne brudne naczynia nie mogą być na wierzchu – u nas najczęściej w sypialni zostają szklanki po wodzie, którą sobie przygotowujemy „na noc” do picia – jak mama robi nalot, od razu wiem, że muszę schować szklanki z sypialni,
  3. Jeśli coś jest ekstremalnie brudne – przetrzyj to szybko mokrą ściereczką, a najlepiej wilgotnymi ściereczkami do kurzu.
  4. Wszystko co wala się na krzesłach – czyli bluzy, piżamy, wszystko co zrzuciliśmy z siebie wieczorem – zdarza się, taki lajf – musi wylądować w praniu albo w szafie.
  5. Zapach – czemu u Ciotki, Mamy czy Dziadków zawsze tak ładnie pachnie? A no bo jest czysto. Jak ładnie pachnie mieszkanie to od razu wiadomo, że mieszka w nim czyścioszek. Spoko i na to jest rada – odświeżacze powietrza! Ale absolutnie nie te do toalety, no chyba, że lubisz pseudo bryzę morską w mieszkaniu – pliz! nikt nie lubi J Są tanie i genialne odświeżacze, psikacze od powietrza w Auchan, Tesco, Rossmanie – da się!

O proszę zmieściłam się w 5 punktach czyli idealnie po 2 minuty na każdy. Czy dorzucilibyście coś więcej?

, , , , , , ,