kaszuby

Idealne miejsce na Kaszubach


Idealne miejsce na odpoczynek – mówię Wam. Gdy tu przyjeżdżacie, od razu dopada Was idealna faza nrem. Wystarczy, że zaparkujcie Wasz zdyszany samochód na oddalonym w bezpiecznej odległości parkingu. Już wiesz, że wszystko tu jest przemyślane w najmniejszym nawet szczególe. W czasie Twojego pobytu nie usłyszysz ryku silnika zwiastującego przyjazd kolejnych gości.

BUDYNEK

Wejdziesz w świat magii przekraczając próg białego budynku. Białego, w ten dziwny i wysublimowany sposób. To nie biel szpitalna. To biel w różnych formach połączenia nowoczesności z kaszubskim oldschoolem. Podchodząc bliżej będziesz miał wrażenie, że drewniane elementy w okół budynku aż trzeszczą z radości na Twój przyjazd. Już widzisz siebie, gdy rano będziesz popijał kawę na ogromnym drewnianym tarasie. Już wiesz, że będziesz to robił niezależnie od pogody, bo taras, choć otwarty, to ze skośnym materiałowym zadaszeniem. Idealne miejsce na Kaszubach

POKOJE

W pokoju przywita Cie zapach świeżości. Wiesz, ten zapach będzie idealnym połączeniem hotelowej czystości, ale z nutą domowego ogniska. Nie zdążysz nawet rozpakować walizki, bo w try-mi-ga i w podskokach wskoczysz w biały szlafrok i miękkie kapcie. Pomyślisz, ale jak to tak, mam cały weekend paradować w szlafroku? Tak, przyjacielu tego Domu!

idealne miejsce na kaszubach

WODA

Pełny relaks osiągniesz, gdy zamoczysz się cały w najbardziej niesamowitym basenie, o jakim w życiu nie śniłeś. Słona woda będzie unosić Cię do góry, a bąbelki dadzą tyle radości Twoim zmęczonym mięśniom, że będziesz się zastanawiał czy przypadkiem nie trafiłeś do sanatorium. Nie, przyjacielu! Nie musisz się martwić! Basen, który częściowo będzie w budynku, a częściowo na zewnątrz sprawi Ci dziecięcą radość.

idealne miejsce na kaszubach

JEDZENIE

Po podróży do tego malowniczego miejsca na północy Polski, po pluskach w wodzie, poczujesz, że czas przetestować kolejne zakamarki tego miejsca. Zawędrujesz do miejsca, którego nie nazwiesz restauracją, jadłodajnią czy stołówką. To miejsce będzie miało blask pięciogwiazdkowej restauracji, ale luz swojskiej, rodzinnej knajpki. Idealnie wypolerowanymi sztućcami będziesz jadł lokalny twaróg, szynki i kiełbasy z wędzarni wujka szefa kuchni. Jajecznica będziesz tak żółta, że nie będziesz wiedział czy to na pewno jajecznica, bo jeszcze nigdy nie jadłeś takiej zrobionej z jaj od przewiejskich kur. Zagryziesz to wszystko ruchankami i nadal nie będziesz wiedział czy przypadkiem nie trafiłeś do eksperymentu, bo ni to chleb, ni to ciasto. idealne miejsce na kaszubach

OKOLICA

Popołudniu udasz się na spacer w okół jeziora, tak czystego, że po drodze w niektórych zakamarkach zobaczysz przy samym brzegu raki. Zachwycą Cię widoki małych wysepek, na których nie uraczysz śródziemnomorskich palm, lecz nasze polskie sosny. Gdy znudzą Cie te emeryckie luksusy, możesz wziąć łódkę i popłynąć nią właśnie na tą wyspę. Gdy nadal nie będziesz chciał się oddać w błogi sen, tuż obok możesz zasmakować innych, bardziej ekstremalnych sportów wodnych.

 

A jak już to moje idealne miejsce na Kaszubach powstanie, to ochoczo Cię do niego zaproszę. Obiecuję, dowiesz się ze specjalnego zaproszenia.

 

, , , , , , , , , , ,